Zimowy wypoczynek na nartach

narciarstwo

Włochy to nie tylko doskonały pomysł na letnie wakacje, ale także na zimowy wypoczynek. Oprócz Toskanii, Rzymu i Sycylii odwiedzanych letnią porą, zimą warto wybrać się na północ Włoch gdzie czeka moc atrakcji dla miłośników białego szaleństwa.

W Dolomitach rozpościerają się niezwykłe widoki na lodowce i doliny. Wszyscy Ci, którzy doceniają lokalna historię, kulturę, a także zawody narciarskie docenią zimowy wypoczynek w tym miejscu. Jest to szczególnie atrakcyjna część Włoch dla młodzieży spragnionej nocnego życia.

We włosko-francuskiej dolinie Valle d’Aosta znajdują się klasyczne trasy zjazdowe (najdłuższa z nich ma 7 kilometrów). Suma wszystkich tras dla początkujących wynosi 43 kilometry. Wypoczynek we Valle d’Aosta to również piękne widoki (najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc) oraz włosko-francuskie podróże kulinarne. Dla turystów żądnych adrenaliny istnieje szansa uprawiania heliskiingu, czyli zjazdu, który odbywa się poza wyznaczonymi trasami. Udział w takim wydarzeniu jest możliwy wyłacznie przy asyście przewodnika, a także wyposażeniu w sprzęt lawinowy.

Jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich jest Piemont. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze stoków nie ma tam nadmiernych tłoków. Do atrakcji tego regionu należy również Droga Mleczna, której długość tras zjazdowych wynosi 400 kilometrów. W 1997 roku było to miejsce odbywania się Mistrzostw Świata w stylu alpejskim, z kolei w 2006 roku odbywała się tam część zawodów zimowej Olimpiady.

Olter Skierana to miejscowość najbardziej atrakcyjna dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu mniej tras zjazdowych, za to oferta atrakcji dla dzieci jest bardzo rozbudowana. Będąc tu można skorzystać z torów saneczkowych, pojeździć na łyżwach itp.

Dolomity Superski oferują trasy w kategoriach łatwych i średnich, co wraz z rozbudowanym nocnym życiem stanowi dużą atrakcję dla młodzieży.

Włochy zapraszają na wypoczynek zimą wszystkich, którzy doceniaj ładne widoki i lubi aktytwnie spędzać wolnyt czas.


Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...

Przewodnik po Korync

Grecja od lata stanowi popularny cel wyjazdów Polaków w okresie ...

Czy linie lotnicze p

Portal Fly4free.pl poinformował o planach linii lotniczych, które miałyby zawierać ...