Zimowy wypoczynek na nartach

narciarstwo

Włochy to nie tylko doskonały pomysł na letnie wakacje, ale także na zimowy wypoczynek. Oprócz Toskanii, Rzymu i Sycylii odwiedzanych letnią porą, zimą warto wybrać się na północ Włoch gdzie czeka moc atrakcji dla miłośników białego szaleństwa.

W Dolomitach rozpościerają się niezwykłe widoki na lodowce i doliny. Wszyscy Ci, którzy doceniają lokalna historię, kulturę, a także zawody narciarskie docenią zimowy wypoczynek w tym miejscu. Jest to szczególnie atrakcyjna część Włoch dla młodzieży spragnionej nocnego życia.

We włosko-francuskiej dolinie Valle d’Aosta znajdują się klasyczne trasy zjazdowe (najdłuższa z nich ma 7 kilometrów). Suma wszystkich tras dla początkujących wynosi 43 kilometry. Wypoczynek we Valle d’Aosta to również piękne widoki (najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc) oraz włosko-francuskie podróże kulinarne. Dla turystów żądnych adrenaliny istnieje szansa uprawiania heliskiingu, czyli zjazdu, który odbywa się poza wyznaczonymi trasami. Udział w takim wydarzeniu jest możliwy wyłacznie przy asyście przewodnika, a także wyposażeniu w sprzęt lawinowy.

Jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich jest Piemont. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze stoków nie ma tam nadmiernych tłoków. Do atrakcji tego regionu należy również Droga Mleczna, której długość tras zjazdowych wynosi 400 kilometrów. W 1997 roku było to miejsce odbywania się Mistrzostw Świata w stylu alpejskim, z kolei w 2006 roku odbywała się tam część zawodów zimowej Olimpiady.

Olter Skierana to miejscowość najbardziej atrakcyjna dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu mniej tras zjazdowych, za to oferta atrakcji dla dzieci jest bardzo rozbudowana. Będąc tu można skorzystać z torów saneczkowych, pojeździć na łyżwach itp.

Dolomity Superski oferują trasy w kategoriach łatwych i średnich, co wraz z rozbudowanym nocnym życiem stanowi dużą atrakcję dla młodzieży.

Włochy zapraszają na wypoczynek zimą wszystkich, którzy doceniaj ładne widoki i lubi aktytwnie spędzać wolnyt czas.


Wycieczki typu all i

[caption id="attachment_803" align="aligncenter" width="500"] Yullishi/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje ma być przyjemny ...

Przewodnik po Lyonie

Jednym z popularniejszych obecnie kierunków podróży jest francuski Lyon, który ...

Czy Meksyk zalegaliz

Meksykański minister de la Madrid wystąpił o legalizację marihuany. Zdaniem ...

Przewodnik po Miami

Miami, wraz z otaczającymi go dzielnicami, to ogromna, tętniąca życiem ...

Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...