Jak zaplanować udaną wycieczkę rowerową?

Każdy, kto marzy o prawdziwej przygodzie wakacyjnej, a do tego lubi bardzo wzmożoną aktywność fizyczną decyduje się na podróżowanie rowerem. Każdy doświadczony rowerzysta zdaje sobie sprawę, iż nie da się tak zwyczajnie wsiąść na rower i nim pojechać na wybraną przez siebie trasę. Najważniejszym elementem jest tutaj odpowiednie przygotowanie do swojej podróży.

Przed wycieczką rowerową najważniejszą sprawą jest odpowiednie jej zaplanowanie. Jeśli już wiemy gdzie chcemy jechać oraz jaki rodzaj trasy mamy do pokonania powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o tym by równomiernie rozłożyć wysiłek oraz odpoczynek w czasie pokonywania danej trasy.

Po drugie musimy uważnie obejrzeć nasz rower i zbadać czy opony mają odpowiednio dużo powietrza, czy hamulce i kierownica są odpowiednio sprawne byśmy nie ulegli jakiemuś niepotrzebnemu wypadkowi. Powinniśmy pamiętać o tym, by odpowiednio u

stawić swoje siodełko. Jeśli będzie zbyt wysoko lub nisko ustawione może okazać się, że nasz kręgosłup nie wytrzyma tego obciążenia i będziemy musieli natychmiast zrezygnować z podróży. Ważna sprawa to zaopatrzenie się w kask oraz w inny tego typu sprzęt, który pomoże nam uniknąć uszkodzenia ciała w czasie drogi.

Kolejny ważny element to zaopatrzenie się w odpowiednią ilość napojów energetyzujących, które pomogą nam odzyskać siłę i szybko się nawodnić. Dość ważną kwestią jest wybór odpowiedniego sprzętu podróżniczego zgodnie z długością trasy, jaką mamy do pokonania oraz od tego gdzie i kiedy i jak długo zamierzamy odpoczywać. Nie zapomnijmy też o jednym szalenie ważnym elemencie, bez którego nawet najlepiej zorganizowana podróż nie sprawi nam radości. Jest nim … odpowiednia dawka optymizmu i dobrego humoru. Tak wyposażonym rowerzystom z pewnością żadna trasa nie sprawi większego kłopotu.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...