Bon turystyczny już od 1 sierpnia

Rząd oferuje coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy finansowej przez rodziców z dziećmi. Kolejną z nich będzie bon turystyczny o wartości 500 złotych, który może być wykorzystany na urlopie. Wielu rodziców czeka na niego z niecierpliwością. Dla branży turystycznej będzie to również ogromne wsparcie. Kiedy bony turystyczne wejdą w życie?

Bony już od 1 sierpnia

Każdy rodzic dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, od 1 sierpnia 2020 roku może aktywować bon turystyczny. Dużym ułatwieniem jest fakt, że nie potrzebne jest składanie wniosku o przyznanie owych środków – wystarczy wejść na platformę PUE ZUS i tam dokonać aktywacji. Aktywnym bonem można płacić za usługi hotelarskie oraz wydarzenia i imprezy turystyczne.

Jak płaci się bonem?

Przedsiębiorcy turystyczni, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, muszą zapewnić swoim pracownikom dostęp do aplikacji stworzonej przez ZUS. Uprawnienia do korzystania z niej nadaje pracownikom menadżer ośrodka. Aplikacja ona do pobrania przez stronę bonturystyczny.zus.pl i jest konieczna do tego, aby ośrodek turystyczny zgłoszony do akcji przyjął płatność bonem. Warto również pamiętać o tym, że każdy pracownik chcący przyjmować ową płatność musi mieć założony osobisty profil na PUE ZUS.

Gdzie można skorzystać z bonu?

Na ten moment do akcji zgłosiło się powyżej 8000 podmiotów turystycznych. Chętnych jednak wciąż przybywa. Jest to doskonały sposób na pozyskanie klientów i zachęcenie turystów do odwiedzin w przyszłości. Rodziny z dziećmi, korzystające z bonów, chętniej będą wybierały na pobyt ośrodki, w których można zrealizować bon i zaoszczędzić tym samym pieniądze. Wprowadzenie takiej formy dodatkowych świadczeń finansowych jest wsparciem dla rodziców, ale również dla branży hotelarsko-turystycznej, która bardzo ucierpiała w starciu z kryzysem ekonomicznym związanym z wprowadzonymi ograniczeniami podczas pandemii.

Wiele bonów już aktywowanych!

Od 1-wszego sierpnia do tej pory aktywowano już około 150 tysięcy bonów. Oznacza to, że już niemal 150 milionów złotych z kwoty przewidzianej na ten cel, jest w rękach obywateli i branży turystycznej. 1 sierpnia Polacy tłumnie wchodzili na platformę PUE ZUS i aktywowali bony, by móc z nich skorzystać jeszcze w tym miesiącu.

Kto może skorzystać z bonu?

Początkowe plany obejmowały 1000 złotych dla każdego, jednak po modyfikacjach okazało się, że bony będą miały wartości 500 złotych i uprawione są do nich te osoby, którym przysługuje 500 plus, czyli rodzice z dziećmi do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych. Przykładowo – rodziny z dwójką niepełnoletnich są zatem uprawione do 1000 złotych wsparcia.

Bony turystyczne to wsparcie finansowe dla tych, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia – rodziców z dziećmi, ale również – a może nawet przede wszystkim – dla całej branży turystycznej. Podczas trwających obostrzeń hotele, ośrodki wypoczynkowe, restauracje, muzea i inne atrakcje, mocno ucierpiały. Ruch całkowicie zamarł, a obroty spadły do zera. Teraz, dzięki bonom, turyści zaczną ponownie planować urlopy w kraju i branża będzie miała okazję, by się podnieść.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...