Bon turystyczny już od 1 sierpnia

Rząd oferuje coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy finansowej przez rodziców z dziećmi. Kolejną z nich będzie bon turystyczny o wartości 500 złotych, który może być wykorzystany na urlopie. Wielu rodziców czeka na niego z niecierpliwością. Dla branży turystycznej będzie to również ogromne wsparcie. Kiedy bony turystyczne wejdą w życie?

Bony już od 1 sierpnia

Każdy rodzic dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, od 1 sierpnia 2020 roku może aktywować bon turystyczny. Dużym ułatwieniem jest fakt, że nie potrzebne jest składanie wniosku o przyznanie owych środków – wystarczy wejść na platformę PUE ZUS i tam dokonać aktywacji. Aktywnym bonem można płacić za usługi hotelarskie oraz wydarzenia i imprezy turystyczne.

Jak płaci się bonem?

Przedsiębiorcy turystyczni, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, muszą zapewnić swoim pracownikom dostęp do aplikacji stworzonej przez ZUS. Uprawnienia do korzystania z niej nadaje pracownikom menadżer ośrodka. Aplikacja ona do pobrania przez stronę bonturystyczny.zus.pl i jest konieczna do tego, aby ośrodek turystyczny zgłoszony do akcji przyjął płatność bonem. Warto również pamiętać o tym, że każdy pracownik chcący przyjmować ową płatność musi mieć założony osobisty profil na PUE ZUS.

Gdzie można skorzystać z bonu?

Na ten moment do akcji zgłosiło się powyżej 8000 podmiotów turystycznych. Chętnych jednak wciąż przybywa. Jest to doskonały sposób na pozyskanie klientów i zachęcenie turystów do odwiedzin w przyszłości. Rodziny z dziećmi, korzystające z bonów, chętniej będą wybierały na pobyt ośrodki, w których można zrealizować bon i zaoszczędzić tym samym pieniądze. Wprowadzenie takiej formy dodatkowych świadczeń finansowych jest wsparciem dla rodziców, ale również dla branży hotelarsko-turystycznej, która bardzo ucierpiała w starciu z kryzysem ekonomicznym związanym z wprowadzonymi ograniczeniami podczas pandemii.

Wiele bonów już aktywowanych!

Od 1-wszego sierpnia do tej pory aktywowano już około 150 tysięcy bonów. Oznacza to, że już niemal 150 milionów złotych z kwoty przewidzianej na ten cel, jest w rękach obywateli i branży turystycznej. 1 sierpnia Polacy tłumnie wchodzili na platformę PUE ZUS i aktywowali bony, by móc z nich skorzystać jeszcze w tym miesiącu.

Kto może skorzystać z bonu?

Początkowe plany obejmowały 1000 złotych dla każdego, jednak po modyfikacjach okazało się, że bony będą miały wartości 500 złotych i uprawione są do nich te osoby, którym przysługuje 500 plus, czyli rodzice z dziećmi do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych. Przykładowo – rodziny z dwójką niepełnoletnich są zatem uprawione do 1000 złotych wsparcia.

Bony turystyczne to wsparcie finansowe dla tych, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia – rodziców z dziećmi, ale również – a może nawet przede wszystkim – dla całej branży turystycznej. Podczas trwających obostrzeń hotele, ośrodki wypoczynkowe, restauracje, muzea i inne atrakcje, mocno ucierpiały. Ruch całkowicie zamarł, a obroty spadły do zera. Teraz, dzięki bonom, turyści zaczną ponownie planować urlopy w kraju i branża będzie miała okazję, by się podnieść.


Przewodnik po Cambri

W Anglii nie brakuje miast, które zachwycają swoją urodą. Przykładem ...

Przewodnik po Tuluzi

Tuluza to urokliwe francuskie miasteczko położone w południowo-zachodniej części kraju. ...

Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...