Gdzie wyjechać na spokojny długi weekend?

podróż majowa

www.BillionPhotos.com/bigstockphoto.com

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Głównymi kierunkami pierwszomajowych wyjazdów są najczęściej: Zakopane i Trójmiasto. Nie wszyscy preferują jednak tłoczny wypoczynek, dlatego decydują się na wybór mniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z ciekawych miejsc na majówkowy wyjazd jest Stilo, które stanowi alternatywę dla nadmorskich kurortów. Jest to najsłabiej zagospodarowane miejsce na polskim wybrzeżu. Znajduje się kilkanaście kilometrów na wschód od Łeby. Symbolem Stilo jest najpiękniejsza, stuletnia latarnia nad Bałtykiem. Wartym zobaczenia jest również rezerwat „Choczewskie Cisy”. Miłośnicy długich, samotnych spacerów po plaży z pewnością zainteresują się tą nadmorska miejscowością, ponieważ nie spotka się tu tłumów.

Wyspa Wolin należy do jednego z ciekawszych miejsc w północnej Polsce. Archipelag 44 błotnych wysp powstał właśnie w jedynej w Polsce wstecznej delcie Świny. Miejsce to słynie z atrakcji dla miłośników kajakarstwa (wielość przesmyków i kanałów). Służy również jako miejsce bytowania wielu gatunków ptaków. Punkt widokowy Lubin na wyspie Wolin także przyciąga turystów.

Miłośnicy żeglarstwa z pewnością na wolne weekendy odwiedzają mazurskie miejscowości (tj. Mikołajki, Giżycko itp.). Dla tych, którzy również doceniają mazurski klimat, lecz preferują przy tym spokojniejsze miejsca Mazury Garbate i Puszcza Borecka stanowią doskonałe rozwiązanie. Mazury Garbate usytuowane są na wschód od największych akwenów, na bardziej pofałdowanym i zalesionym terenie. Na miłośników fauny i flory czeka rezerwat w Puszczy Boreckiej, gdzie sprowadzono stado żubrów. Atrakcją tego regionu jest również safari koło Gołdapi (w miejscowości Piękna Góra), gdzie można obserwować stada saren, jeleni i dzików. Mazury Garbate i Puszcza Borecka to także piękne trasy możliwe do podziwiania podczas wycieczek rowerowych oraz spływów kajakowych (Łaźna Struga).

Jeden komentarz do artykułu

  1. Milena pisze:

    Ja tym razem na długi weekend wybrałam się do Szczecina. Nigdy tam jeszcze nie byłam, więc stwierdziłam, że jak nie teraz to kiedy. Szukałam dość długo hotelu, bo chciałam trafić na coś naprawdę dobrego i dobre opinie miał hotel Dana, więc zarezerwowałam pokój i nie żałuję, bo wybór był bardzo dobry. Szczecin sam w sobie jest pięknym miastem, urokliwe uliczki, cudowna plaża… ach!


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...