Jak zorganizować wycieczkę rowerową w deszczu ?

Wielu amatorów wycieczek rowerowych nie odstraszają nawet trudne warunki pogodowe jak deszcz, śnieg czy upalne lato. Oczywiście prawdziwy doświadczony rowerzysta wie, że radość z wycieczki jest dopiero wtedy, jeśli dostosuje on do niej odpowiednio swój styl jazdy. Jak wiadomo mokre liście na drodze to średnio wymarzone warunki do spokojnej jazdy rowerem, ale dla prawdziwego wycieczkowego amatora rowerowego żaden deszcz czy jesienna szaruga nie są straszne. Doświadczony wycieczkowicz rowerowy wie, że istnieje szereg wypróbowanych sposobów na uczynienie z deszczowej p

odróży fascynującej i przyjemnej przygody rowerowej. Przede wszystkim w czasie jazdy w deszczu najważniejsza jest widoczność rowerzysty. Powinien on zaopatrzyć się w odpowiednio jasne ubranie. Po drugie wyposażyć swój rower w światełka przednie i tylne lub chociażby w światełko odblaskowe. Po trzecie do wycieczki w deszczu używać należy kasku z daszkiem, który chroni oczy rowerzysty przed działaniem deszczu i kurzu, które potrafią go skutecznie oślepić. Szalenie ważnym elementem w czasie jazdy w deszczu jest zachowanie odpowiedniego dystansu od innych pojazdów na drodze. W czasie deszczu hamulce nieco wolniej działają, przez co trzeba być odpowiednio przygotowanym także do takiej awaryjnej sytuacji na drodze.

Ważną informacją dla osób podróżujących rowerem w czasie deszczu będzie zwrócenie uwagi na to, aby opony były napompowane słabiej niż zwykle. Dzięki temu rower będzie lepiej trzymał się nawierzchni. Jeśli chcemy by dodatkowo nasza podróż była udana, powinniśmy wyposażyć nasz rower w błotniki. Należy je także bardzo starannie wybierać – zbyt krótkie ochronią jedynie nasz rower, zaś zbyt długie utrudnią komfortową jazdę. Wiedząc już jak powinniśmy się zachowywać w trasie w czasie deszczu, wystarczy już tylko przygotować rower i ruszać w trasę.

Szczęśliwej podróży!


Przewodnik po Frankf

Jednym z niemieckich miast, które kojarzą się z prężnym rozwojem ...

Przewodnik po Brisba

Ponad 30-stopniowa temperatura, wysoka wilgotność oraz kangury, czyli cudowna Australia ...

Chorwacja czy Bułga

Coraz więcej Polaków na wakacyjny wyjazd wybiera Chorwację i Bułgarię. ...

Przewodnik po Cambri

W Anglii nie brakuje miast, które zachwycają swoją urodą. Przykładem ...

Przewodnik po Tuluzi

Tuluza to urokliwe francuskie miasteczko położone w południowo-zachodniej części kraju. ...