Najlepsze polskie ośrodki narciarskie

jazda na nartach

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych stoków nie brakuje, na których wszyscy amatorzy tej dyscypliny będą mogli miło spędzić czas. Ośrodki narciarskie funkcją w różnych regionach kraju. Poniżej pięć najbardziej popularnych miejsc na mapie polskich narciarzy.

Białka Tatrzańska

Zdecydowanie nowocześniejsza infrastruktury narciarska znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Za sprawą połączenia trzech stacji korzystanie z jej zasobów stało się jeszcze wygodniejsze. Do dyspozycji narciarzy są aż 23 trasy, który łączna długość wynosi ponad 16 km. Odpowiednie naśnieżania oraz oświetlenie tras umożliwia korzystanie z wyciągów do późnych godzin nocnych. Ceny karnetów oscylują w granicach 90 zł dla dziecka i 99 zł dla osoby dorosłej.

Czarna Góra

Popularny ośrodek narciarski w Sudetach Wschodnich zlokalizowany u podnóża Śnieżniki. W ofercie znajduje się 13 różnorodnych tras zjazdowych, z których korzystać można do godziny 22:00, bo są na bieżąco naśnieżane oraz dobrze oświetlone. Tym co wyróżnia ten ośrodek jest niezwykła wieża widokowa o wysokości 14 metrów. Znajduje się ona na szczycie Czarnej Góry i oferuje cudowne widoki na Kotlinę Kłodzką. Wstęp na wieżę jest bezpłatny, natomiast karnety dla narciarzy kosztują 95 zł – ulgowy i 105 zł – normalny.

Zieleniec Ski Arena

Największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej jest Zieleniec Ski Arena. Położnyh w Dusznikach Zdrój, w Górach Orlickich gwarantuje wiele narciarskich przyjemności za sprawą 34 tras zjazdowych o łącznej długości 22 km. Do wyboru są zarówno trasy dla dzieci, jaki strefy tylko dla profesjonalnych narciarzy. Ośrodek w sezonie działa do godziny 22:00, bo jest dobrze oświetlony i bezpieczny. Całodniowy karnet kosztuje 105 zł, ze zniżką – 85 zł.

Jaworzyna Krynicka

Mniejszy, ale bardzo wygodny ośrodek narciarski znajduje się w Krynicy-Zdroju. Przypadnie on do gustu osobom z większym doświadczaniem na stokach, bo spośród 8 dostępnych tras, tylko jedna jest oznacza jako łatwa. W ofercie dostępny jest również teren do nauki jazdy na nartach dla dzieci oraz trasa do jazdy slalomem. Nieopodal znajduje się też wiele rodzinnych atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, ślizgawki oraz „indiańska wioska”. Koszt karnetu całodniowego dla osoby dorosłej to 110 zł, dla dziecka – 87 zł.

Szczyrk

Stale modnym miejscem na narty jest zimowa stolica Beskidów, czyli Szczyrk. Amatorzy narciarstwa znajdą w tym rejonie w sumie 40 km profesjonalnych tras zjazdowych o różnych poziomach trudności. Do poszczególnych stacji turystów dowozi darmowy skibus. Większość stoków działa do zachodu słońca, ale wszystkie za sprawą systemu naśnieżania oferują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Całodniowy karnet to wydatek rzędu 99 zł za osobę, dzieci w wieku 12-17 lat oraz seniorzy płacą 79 zł, natomiast najmłodsi – 69 zł.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...