Przewodnik po Brisbane

widok na centrum Brisbane nocą

Ponad 30-stopniowa temperatura, wysoka wilgotność oraz kangury, czyli cudowna Australia w pigułce. Wszystko to znajdziemy w trzecim co do wielkości mieście w kraju – Brisbane. To obowiązkowy punkt wycieczki do Australii. Za sprawą iście tropikalnego klimatu uprawia się tutaj ananasy, a zima niemal nie występuje. Przez cały rok spodziewać się można przyjemnych 20 stopni Celsjusza, co będzie sprzyjać zwiedzaniu miasta. Co warto zobaczyć w Brisbane?

Wilsons Outlook

Ten niezwykły park, położony pomiędzy skalistymi klifami, to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. W ciągu dnia można rozkoszować się widokiem na tętniące życiem miasto, a po zmierzchu na pięknie oświetloną panoramę. Liczne ławeczki sprzyjają odpoczynkowi, bo wejście na ten punkt widokowy wymaga większego wysiłku, ale skorzystać można również ze specjalnej windy z Howard Smith Wharves.

Mount Coot-Tha

Symbolem miasta jest góra Coot-Tha, którą widać właściwie z każdego miejsca w Brisbane. Przez mieszkańców nazywana jest „górą miodową” i każdego roku przyciąga tysiące turystów, zwłaszcza że w pobliżu znajduje się inne atrakcje turystyczne jak Planetarium Sir Thomasa oraz Ogród Botaniczny.

Brisbane Powerhouse

W miejscu dawnej elektrowni otwarto bardzo wszechstronne centrum kultury i sztuki, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Sala teatralne może pomieścić nawet 536 widzów. Warto dodać, że budynek powstał w 1928 roku i odznacza się ciekawą architekturą, dlatego warto je odwiedzić.

Lone Pine Koala Sanctuary

Idealnym miejscem na wycieczki dla dzieci będzie Sanktuarium Lone Pine Koala. Spotkanie z misiami koala, karmienie kangurów oraz odkrywanie nowych gatunków zwierząt, występujących tylko w Australii, to przepis na udany dzień. Sanktuarium działa prawie sto lat, powstało w 1927 roku z myślą o ochronie koala, które zabijano niegdyś dla ich futra. Dziś w Lone Pine Koala prowadzone są różne akacje odnośnie ochrony przyrody.

Kangaroo Point

Punkt spotkań mieszkańców oraz turystów w Brisbane to Kangaroo Point. Zobaczyć tu można m.in. jedną z zaledwie 200 świątyń mormonów na całym świecie. Ponadto liczne sklepy, restauracje oraz atrakcje turystyczne (klify oraz Captain Burke Park) sprzyjają rekreacji. Zwieńczeniem jest cudowny widok na rzekę oraz góry, który o zachodzie bądź wschodzie słońca zapiera dech w piersiach.

Street Beach

Iście wakacyjny klimat przez niemal cały roku zapewni Street Beach, gdzie znajdują się darmowe baseny i sztuczna plaża. Drobniutki piasek, przyjemna bryza oraz wysokie palmy sprawiają, że czujemy się jak na rajskiej wyspie, choć cały czas znajdujemy się w centrum dużego australijskiego miasta. Nieopodal znajduje się także niewielki las deszczowym oraz Epicurious Garden ze świeżymi ziołami i egzotycznymi owcami jak banany, mango czy granaty.


Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...

Zwiedzanie Wiednia

Planując krótki urlop, należy zadać sobie pytanie: Czy chcemy zwiedzać, ...