Przewodnik po Brisbane

widok na centrum Brisbane nocą

Ponad 30-stopniowa temperatura, wysoka wilgotność oraz kangury, czyli cudowna Australia w pigułce. Wszystko to znajdziemy w trzecim co do wielkości mieście w kraju – Brisbane. To obowiązkowy punkt wycieczki do Australii. Za sprawą iście tropikalnego klimatu uprawia się tutaj ananasy, a zima niemal nie występuje. Przez cały rok spodziewać się można przyjemnych 20 stopni Celsjusza, co będzie sprzyjać zwiedzaniu miasta. Co warto zobaczyć w Brisbane?

Wilsons Outlook

Ten niezwykły park, położony pomiędzy skalistymi klifami, to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. W ciągu dnia można rozkoszować się widokiem na tętniące życiem miasto, a po zmierzchu na pięknie oświetloną panoramę. Liczne ławeczki sprzyjają odpoczynkowi, bo wejście na ten punkt widokowy wymaga większego wysiłku, ale skorzystać można również ze specjalnej windy z Howard Smith Wharves.

Mount Coot-Tha

Symbolem miasta jest góra Coot-Tha, którą widać właściwie z każdego miejsca w Brisbane. Przez mieszkańców nazywana jest „górą miodową” i każdego roku przyciąga tysiące turystów, zwłaszcza że w pobliżu znajduje się inne atrakcje turystyczne jak Planetarium Sir Thomasa oraz Ogród Botaniczny.

Brisbane Powerhouse

W miejscu dawnej elektrowni otwarto bardzo wszechstronne centrum kultury i sztuki, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Sala teatralne może pomieścić nawet 536 widzów. Warto dodać, że budynek powstał w 1928 roku i odznacza się ciekawą architekturą, dlatego warto je odwiedzić.

Lone Pine Koala Sanctuary

Idealnym miejscem na wycieczki dla dzieci będzie Sanktuarium Lone Pine Koala. Spotkanie z misiami koala, karmienie kangurów oraz odkrywanie nowych gatunków zwierząt, występujących tylko w Australii, to przepis na udany dzień. Sanktuarium działa prawie sto lat, powstało w 1927 roku z myślą o ochronie koala, które zabijano niegdyś dla ich futra. Dziś w Lone Pine Koala prowadzone są różne akacje odnośnie ochrony przyrody.

Kangaroo Point

Punkt spotkań mieszkańców oraz turystów w Brisbane to Kangaroo Point. Zobaczyć tu można m.in. jedną z zaledwie 200 świątyń mormonów na całym świecie. Ponadto liczne sklepy, restauracje oraz atrakcje turystyczne (klify oraz Captain Burke Park) sprzyjają rekreacji. Zwieńczeniem jest cudowny widok na rzekę oraz góry, który o zachodzie bądź wschodzie słońca zapiera dech w piersiach.

Street Beach

Iście wakacyjny klimat przez niemal cały roku zapewni Street Beach, gdzie znajdują się darmowe baseny i sztuczna plaża. Drobniutki piasek, przyjemna bryza oraz wysokie palmy sprawiają, że czujemy się jak na rajskiej wyspie, choć cały czas znajdujemy się w centrum dużego australijskiego miasta. Nieopodal znajduje się także niewielki las deszczowym oraz Epicurious Garden ze świeżymi ziołami i egzotycznymi owcami jak banany, mango czy granaty.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...