Przewodnik po Cambridge

łódka z turystami płynąca po kanale w Cambridge

W Anglii nie brakuje miast, które zachwycają swoją urodą. Przykładem takiego miasteczka jest Cambridge. To właśnie tu znajduje się słynny uniwersytet, drugi najstarszy w Anglii. Jednak Cambridge skrywa jeszcze wiele innych ciekawych miast, które warto zobaczyć podczas krótkiej wycieczki. Poniżej największe atrakcje malowniczego i spokojnego Cambridge.

Miasto znajduje się nad rzeką Cam, która zapewnia piękne widoki wzdłuż całej linii brzegowej. Ponadto brzegi rzeczy połączone są pięknymi mostami, tworząc doskonałe miejsca do zdjęć i spacerów. Zdecydowanie najpopularniejszym mostem jest Bridge of Sighs, którzy przywodzi na myśl wenecki Most Westchnień. Rzeka Cam posiada też bogatą ofertę różnych sportów i atrakcji wodnych. Można wynająć łódkę z przewodnikiem lub samodzielnie powiosłować i poodkrywać zakątki miasta z tej perspektywy.

Obowiązkowym punktem wycieczki do Cambridge jest odwiedzenie prestiżowego uniwersytetu, który został założony w 1209 roku, co czyni go jednym z najstarszych na całym świecie. Wyjątkowa tradycja uczelni przetrwała do dziś, dlatego tak wiele osób marzy o studiowaniu właśnie tutaj. Ponadto mieści się tu najstarsze wydawnictwo na świecie, Cambridge University Press. Spacerując po King’s College można się poczuć niemal jako w magicznym Hogwardzie – soczyście zielone, idealnie równo przystrzyżone trawniki, wiekowe budynki i zaczytani studenci to sceneria iście filmowa.

Ciekawym miejsce jest także kaplica King’s College, której budowano rozpoczęto 1446 roku, a ukończeniu po koniec XVI wieku. Tak długi proces budowy sprawił, że budynek zyskał nietuzinkowy styl późnego angielskiego gotyku. Następnie warto udać się na główną ulicę miasta, która nazywa się King’s Parade. Znajduje się tu liczne sklepiki oraz lokalny targ, a także Senate House, czyli siedziba dawnego senatu.

Wąskie malownicze uliczki tworzą cudowny klimat naukowego Cambridge. Miasto jest bardzo zielone, spokojne i czyste. Można tu odpocząć od hałasów typowych dla metropolii. Dużą dawkę relaksu zapewni wizyta w ogrodzie botanicznym, który rozciąga się aż na 16 hektarach. Założony w 1831 roku gromadzi na swoim obszarze aż 8000 gatunków roślin z całego świata. W Cambridge nie zabraknie też atrakcji dla fanów muzeów. Koniecznie trzeba obejrzeć niezwykle kolekcje w Muzeum Archeologii i Antropologii, Whipple Museum of History of Science oraz w Fitzwilliam Museum (muzeum sztuki i starożytności z eksponatami z czasów starożytnego Egiptu, antycznej Grecji, Włoch i Dalekiego Wschodu).


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...