Przewodnik po Londynie

Uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych dla turystów miast w Europie. Majestatyczny Londyn to zawsze dobry wybór na krótką wycieczkę. Mnogość kulturowa oraz unikatowe zabytki pozwalają ciekawie spędzić czas i poznać coś zupełnie nowego. Zabytki sprzed setek lat czy najbardziej nowoczesne budowle na świecie – wszystko to znajdziesz właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii. Wycieczka do Londynu na pewno będzie niezapominany przeżyciem, a poruszanie się nim nie stanowi żadnego problemu ze względu na bardzo rozwiniętą i intuicyjną siatkę połączeń metra. Poniżej lista obowiązkowych miejsc do zobaczenia podczas wyjazdu do Londynu.

London Eye

Symbol aglomeracji, który zapiera dech w piersiach wszystkim turystom. Londyńskie Oko jest najwyższym na świecie wspartym kołem obserwacyjnym. Ma aż 135 m wysokości oraz 32 przeszklone kabiny, z których można podziwiać cudowną panoramę Londynu. Trwający 35-minyt obrót pozwala lepiej poznać historię miasta za sprawą interaktywnych przewodników, jakie znajdują się w każdej kabinie.

Most Tower Bridge

Równie znanym zabytkiem jest Most Tower Bridge, który często zdobi londyńskie pocztówki. Wiktoriański most symbolizuje potęgę brytyjskie imperium oraz duże znacznie Tamizy dla rozwoju całego kraju. Co ważne, Tower Bridge jest jedynym ruchomym mostem i dzięki czemu nawet większe statki mogą pod nim swobodnie przepłynąć.

Big Ben

Odwieczny symbol Londynu i najbardziej znany zegar na świecie. Big Ben działa od 1859 roku, wskazując lokalny czas na 96-metrowej zegarowej wieży. Zabytek waży aż 13,7 ton, dlatego wraz z upływem lat na konstrukcji pojawiły się liczne pęknięcia. Londyński urzędnicy zdecydowali o remoncie Big Bena, który ma potrwać do 2021 roku i kosztować blisko 40 mln funtów.

Pałac Buckingham

Najsłynniejsze pałac na świecie, bo to właśnie w nim mieszka sama królowa Elżbieta. Budowla powstała w 1703 roku jako londyńska rezydencja królów. Obecnie jest dostępne dla turystów w czasie wakacji królowej, czyli w sierpniu i wrześniu. Wtedy można z bliska zobaczyć pałacowe komnaty.

Pałac Westminsterski

Brytyjska monarchia kojarzy się również z Pałacem Westminsterskim, gdzie odbywają się obrady parlamentu Wielkiej Brytanii, czyli Izby Lordów i Izby Gmin. To właśnie tutaj mają miejsce najważniejsze uroczystości państwowe. Neogotyckie budynek z XI wieku często pojawia się w filmowych kadrach, dlatego warto zobaczyć go na własne oczy.

Muzeum Historii Naturalnej

Słynne Muzeum Historii Naturalnej w Londynie powinien zobaczyć każdy. Wspaniałe eksponaty można podziwiać bezpłatnie, a wśród nich znajdują się m.in. ogromny szkielet diplodoka oraz szczątki różnych dinozaurów. Ciekawym miejscem jest także muzealne laboratorium, gdzie prowadzone są zaskakujące eksperymenty.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...