Przewodnik po Melbourne

Melbourne to piękne australijskie miasto, które stanowi cenny punkt wycieczki do Australii. Nie brakuje tu zabytków historycznych, atrakcji przyrodniczych czy obiektów sportowych. Co ważne, w Melbourne wiele z tych punktów jest dostępnych całkowicie za darmo. Co warto zwiedzić w tym jednym z największych miast Australii?

Eureka Tower

Piękny widok na panoramę całego miast oferuje Eureka Tower. O szybsze bicie serce przyprawia jednak wysuwana platforma, która wykonana jest ze szkoła i wysuwa się na 3 metry od elewacji budynku. Punkt widokowy oraz platforma Edge Experience znajdują się na 88. piętrze budynku. Pojedynczy wyjazd na szczyt Eurek Tower kosztuje 20 dolarów, za wejście na platformę należy dopłacić 12 dolarów.

Królewskie Ogrody Botaniczne Melbourne

Powstałe już w połowie XIX wieku Królewskie Ogrody Botaniczne stanowią cudne miejsce odpoczynku dla turystów i mieszkańców Melbourne. Na 94 akrach zieleni mieści się mnóstwo roślinnych labiryntów oraz okazów lokalnej roślinności, w tym wiele zagrożonych gatunków.

Sanktuarium Pamięci

Ważnym punktem miasta jest Sanktuarium Pamięci, które powstało ku pamięci 19 tys. żołnierzy, którzy zginęli w czasie walk podczas I wojny światowej. Pomnik nawiązuje do greckiej sztuki i słynnych budowli takich jak Partenon i Akropol. W Sanktuarium znajduje się też strefa z Wiecznym Płomieniem oraz niezwykły Ogród Pamięci.

Park Narodowy Port Campbell

Najwspanialsza w całej Australii formacja skalna Dwunastu Apostołów zdobi Park Narodowy Port Campbell w Melbourne. Niezwykły obraz utworzony z siedmiu części można podziwiać ze specjalnej platformy widokowej. W Parku zobaczyć również można imponujące groty oraz zabytki: The Arch czy London Bridge.

Old Melbourne Goel

Zwiedzania więzienia może być nie lada przeżyciem. Zwłaszcza, gdy wycieczka obejmuje wejście do budynku, cel oraz zobaczenie z bliska niegdyś stosowanej szubienicy. Dla urozmaicenia zwiedzania organizowane są specjalne przedstawienia, w których uczestniczą również turyści. Na własnej skórze można poznać historię Ned’a Kelly, który w Australii określany jest mianem irlandzkiego Robin Hooda. Został stracony na szubienicy w 1854 roku. Występ do Old Melbourne Goel kosztuje 25 dolarów australijskich.

Queen Victoria Market

Ogromne i niezwykle urokliwe targowisko pod dachem. Queen Victoria Market oferuje dostęp do lokalnej żywności, najlepszych owoców morza czy tradycyjnych specjałów z różnych zakątków świata.

Graffiti Street

Nieopodal Federation Square, czyli centrum Melbourne znajduje się niewielka uliczka nazywany Graffiti Street, gdzie można zobaczyć prawdziwe skarby tego rodzaju sztuki. Wiele z dzieł jest ukrytych, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się elewacji podczas spaceru.

Tramwaj miejski Circle

Zwieńczeniem wyjazdu do Melbourne będzie przejażdżka miejskim tramwajem Circle. Bezpłatny przejazd zabytkowym pojazdem pozwala przenieść się w czasie, do Melbourne sprzed nawet kilkudziesięciu lat.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...