Przewodnik po Miami

Miami, wraz z otaczającymi go dzielnicami, to ogromna, tętniąca życiem aglomeracja. Miami budzi wiele skojarzeń i jest miastem kontrastów. Z jednej strony nowoczesne zjawiskowe wieżowce, sięgające chmur zlokalizowane w dzielnicy biznesowej, prywatne wyspy z jachtami za setki tysięcy dolarów, z drugiej biedne dzielnice z emigrantami z Ameryki Południowej.

Na początek trzeba zobaczyć South Beach. Jest to dzielnica z piaszczystą dwukilometrową plażą. Ciągnie się od południowego końca półwyspu Miami na północ aż do połączenia z plażą Miami. To miejsce jest kwintesencją tego miasta. Tutaj można znaleźć wszystko, z czego słynie Floryda. Krystalicznie czysta woda Oceanu Atlantyckiego, biały piasek, żywa atmosfera oraz eleganckie sklepy, egzotyczne restauracje, nocne kluby, dyskoteki, fantastyczne galerie lokalnych artystów to wszystko, co można odnaleźć w tym miejscu.

Odkryć trochę spokojniejsze oblicze miasta można udając się do Lincoln Road Mall, gdzie w spokojnej atmosferze ciepłego letniego wieczoru można zrobić zakupy i zjeść dobrą kolację.

Miasto jest mocno związane z wodą i oceanem, co widać na każdym kroku. Podczas wycieczki do Miami koniecznie trzeba udać się do Miami Seaquarium, gdzie można podziwiać podwodny świat, barwne ryby i koralowce. Kolejną atrakcją wodną może być Venetian Pool, który jest największym basenem ze słodką wodą w USA. Zlokalizowany jest w dawnym kamieniołomie. Turyści mogą tam uprawiać różne sporty wodne popularne w Miami, takie jak pływanie na skuterze wodnym, desce z wiosłem czy parasailing.

W centrum, warto zatrzymać się w Bayside Marketplace, gdzie można zostawić auto. Miejsce to zapewni turystom wiele możliwości rozrywki, od zakupów po uczestnictwo w odbywających się codziennie koncertach na niewielkiej scenie w centrum. Nieopodal znajduje się także niewielki, ale bardzo malowniczy park miejski „Bayfront Park”. Ciekawą opcję szybkiego zwiedzania centrum miasta może okazać się bezpłatna, zautomatyzowana kolej magnetyczna Miami Metromover. Trasa Downtown Loop pozwala na objechanie ścisłego centrum w 11 minut. Kolejka umieszczona jest na stalowych pylonach na wysokości 14 m nad ziemią, co daje nam dodatkowo świetną perspektywę w czasie szybkiego zwiedzania miasta.

Dzielnica Little Havana i znajdujące się wzdłuż Calle Ocho bary grające latynoską muzykę zachwyci turystów, którzy uwielbiają tańce i śpiew orz wszechobecny gwar. Wzdłuż ulicy biegnie chodnik z wmurowanymi gwiazdami, który miał przypominać Hollywood Blvd w wersji latynoskiej. Znajduje się ona na przedmieściach i jest bardziej egzotyczną częścią miasta. Jest to dzielnica emigrantów, głownie kubańczyków. Zapachy tradycyjnych potraw Ameryki Środkowej zachwycą zwiedzających, a głośne rozmowy w języku hiszpańskim, pianie kogutów, domy i mury ozdobione kolorowymi malowidłami oraz wszechobecna bujna roślinność spowoduje, że turysta nagle poczuje się jakby był w zupełnie innym miejscu niż Miami.

Na koniec trzeba odbyć rejs po zatoce Biscane Bay. Trwa około 90 minut i organizowany jest przez prywatnych przewoźników. Podczas rejsu można zobaczyć wille sławnych i bogatych osobistości, zlokalizowane na prywatnych wyspach zatoki, ogromne statki turystyczne odpływające na Morze Karaibskie czy Alaskę oraz zwierzęta morskie w wodzie.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...