Przewodnik po Paryżu

Paryż

Madrabothair/bigstockphoto.com

Najlepszy czas na zwiedzanie Paryża to wiosna i wczesne lato oraz początek jesieni. Zachęca w tym czasie mniejsza ilość turystów niż w okresie letnim, niższe ceny biletów lotniczych, a także przyjemne w tym okresie temperatury. To również dobry czas, aby podziwiać urodę paryskich parków – w końcu najlepsze kasztany są na placu Pigalle.

Najwygodniejszym środkiem transportu z Polski do Francji są linie lotnicze. Warto wcześniej zakupić bilety do zwiedzanych obiektów. Pozwoli to uniknąć oczekiwania w długich kolejkach. Podczas wycieczki do Paryża spokojnie można poradzić sobie bez znajomości francuskiego. W hotelach, restauracjach oraz kupując pamiątki, bez problemu porozumieć się można w języku angielskim.

Planując pobyt musimy się zastanowić, jaki charakter ma mieć nasza wyprawa. Paryż daje turystom wiele możliwości. Wszystko zależy od tego, jakim czasem dysponujemy, czy interesuje nas architektura miasta czy kultura i sztuka, a może po prostu chcemy oddać się jego urokowi i zabawie.

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Zwiedzając Paryż bez względu na wszystko, warto zobaczyć wieżę Eiffla, Luwr, Katedrę Noter Dame, Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, Centre Pompidou, Sacré-Coeur czy La Défense. Są to dla wielu miejsca obowiązkowe. Miłośnikom sztuki warto polecić Musée d’Orsay, gdzie zobaczymy francuskie malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble.

Innym miejscem wartym uznania jest Hotel des Invalides – Pałac Inwalidów. Znajduje się tam jedno z największych muzeów wojskowych we Francji – Muzeum Armii. Można zobaczyć tam również kościół du Dôme, w którym znajduje się grób Napoleona Bonaparte.

Kolejnym godnym uwagi miejscem jest Dzielnica Łacińska, uznawana za jedną z najładniejszych w Paryżu, a to za sprawą wielu atrakcyjnych zabytków oraz imponującej architektury. To bardzo stara uniwersytecka dzielnica oraz swoiste intelektualne centrum. Można zwiedzić tam Panteon – Świątynię Sławy. Znajdują się tam grobowce wielu polityków, pisarzy, naukowców m.in. Maria Curie-Skłodowska. Zobaczymy tam także kopię słynnego wahadła Faucaulta, które dowodzi obrotu Ziemii wokół własnej osi.

Warto także wybrać się na spacer największym w Paryżu cmentarzem Pere-Lachaise, gdzie m.in. odnajdziemy grób Jima Morrisona czy Oscara Wilde. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest Muzeum Figur Woskowych Grevin. Spotkamy się tam z niemalże lustrzanym odbiciem prawie 300 postaci ze świata sztuki, nauki, sportu czy polityki.

Godne uwagi jest także Muzeum Magii. Miejsce idealne dla dzieci, ale i dorosłych zaprasza do świata fantazji. Można w nim obejrzeć na żywo pokazy magików oraz zobaczyć wiele ciekawych eksponatów.

W Paryżu można spędzić także spokojne chwile w towarzystwie przyjaciół smakując francuskich potraw, popijając wino lub po prostu poczuć się wolnym spacerując ulicami miasta. W okolicach starego bazarku St-Germain-des-Pres znajduje się mnóstwo uliczek, pokrytych kocimi łbami, wypełnionych kafejkami i restauracjami. Wszystko to tworzy niepowtarzalny francuski klimat. Ponad to w okolicy, przy Porte de Montreuil odbywa się pchli targ. To doskonałe miejsce na zakup niepowtarzalnych pamiątek z Paryża. Po pełnym wrażeń dniu spragnieni zabawy mogą udać się do artystycznej dzielnicy Oberkampf, gdzie można bawić się pod gołym niebem, do białego rana. Możesz mieć pewność, że Paryż to miasto, które nie przestanie Cię zaskakiwać. Niezależnie od tego, który raz będziesz je zwiedzać, nigdy Cię nie rozczaruje.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...