Przewodnik po Rio de Janeiro

Rio de Janeiro to bez wątpienie jedno z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących miast na świecie. Skąpane w słońcu plaże, cudowne zabytki i niezwykła kultura przyciągają turystów z całego świata. Rio de Janeiro to również miasto wielkich kontrastów, gdzie też obok luksusowych posiadłości mieszkają najbiedniejsi Brazylijczycy. Wszystko to jednak ciekawi obywateli innych państw, którzy chętnie odwiedzają najsłynniejsze miasto Brazylii. Unikatowy klimat tego miejsce gwarantuje niezapominaną podróż.

Rio de Janeiro to nowoczesne metropolia zamieszkiwane przez około 6,5 mln ludzi. Kolejnych 6 mln osób mieszka na przedmieściach Rio. Miasto położone jest pośród wzgórz, na jednym z nich znajduje się słynna figura Chrystusa z otwartymi ramionami, będąca symbolem Rio oraz całej Brazylii. Słynny posąg to obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Licząca 38-metrów statua zdobi Rio blisko 100 lat. Ważną atrakcją Rio de Janeiro jest także Głowy Cukru, czyli wzgórza Pao de Acucar. Szczyt znajduje się na wysokości 396 m n.p.m. i można wjechać na niego kolejką linową lub skorzystać z jednego z około 300 szlaków wspinaczkowych. Zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta oraz zatokę Botafogo, zostanie w pamięci na zawsze.

Plaże Rio de Janeiro

Nigdzie indziej nie ma tak rozległych plaż jak w Rio de Janeiro. Najsłynniejsza jest oczywiście Copacabana, gdzie na długości 4 km odbywają się różne wydarzenie sportowe i rozrywkowe. Najpopularniejsze jest siatkówka plażowa, w której Brazylijczycy nie mają sobie równych. Niemniej zdaniem wielu jeszcze piękniejsza jest plaża Ipanema, położona dalej od centrum miasta. Mniejsza, ale bardziej urokliwa plaża jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Rio de Janeiro. Wśród najważniejszy zabytków słynnego miasta wymienić należy także Kościół Matki Bożej Gromnicznej, niegdyś najwyższy budynek w Rio de Janeiro oraz kolorowe Schody Escadaria Selaron – 215 stopi układa się w unikatową flagę Brazylii.

Rio de Janeiro – niebezpieczna zabawa

Rio de Janeiro kojarzy się z karnawałem, który w styczniu ma swój punkt kulminacyjny w postaci tanecznej pardy ulicami miasta. Wszyscy tańszą gorącą brazylijską sambę na specjalne sambodromach, tworząc unikatowy spektakl. Karnawałowa impreza trwa kilka tygodni i chętnie uczestniczą w niej turyści z różnych zakątków w ziemi. Niemniej wielu turystów ciekawią również dzielnice nędzy, czyli fawele. W barakach bez ogrzewania i elektryczności często mieszkają wieloosobowe rodziny. Lokalne biura podróży organizuje specjalne wycieczki w strefy, gdzie rządzą miejskie gangi. Samodzielna wyprawy jest zbyt ryzykowna, gdyż łatwo paść ofiarą przestępstwa. Zagraniczni obywatele, którzy zapuszczają się w rejony slumsów bywają porywani dla okupu, dlatego tylko wycieczka z przewodnikiem pozwoli na swobodne zwiedzanie tej części Rio de Janeiro.


Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...

Zwiedzanie Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w ...

Przewodnik po Lwowie

Jednym z najpiękniejszych miast wschodniej części Europy bez wątpienia jest ...