Wielkanocne podróże

Daj się porwać dwukołowej pasji!

Polacy coraz częściej spędzają święta za granicą. Okazuje się, że nie tylko Boże Narodzenie i okolice Nowego Roku sprzyjają zagranicznym wyjazdom. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Świąt Wielkanocnych z dala od „rodzinnego stołu” i wybiera w zamian odpoczynek w europejskich stolicach. Najwięcej osób preferuje w tym czasie wyjazd do Rzymu, który oferuje wiele nabożeństw przyciągających w szczególności pielgrzymów.

Dużym zainteresowaniem wśród „wielkanocnych” podróżnych cieszy się Paryż i Londyn. Wyjazd do Wielkiej Brytanii najczęściej wybierają osoby, których członkowie rodzin zdecydowali się na pracę za granicą. W takim wypadku święta stają się przede wszystkim okazją do wspólnego spędzania czasu.

Analitycy z Trivago Polska podają, że coraz więcej osób podczas organizacji wielkanocnych wyjazdów rezygnuje z pośrednictwa biur podróży. Polacy chętniej samodzielnie poszukują przelotów i dokonują rezerwacji biletów lotniczych, a także miejsc noclegowych. Korzystają przy tym z internetowych porównywarek cen. Specjaliści podkreślają, że taki trend jest coraz bardziej widoczny.

Polacy chętnie podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wybierają również egzotyczne kurorty na Malcie czy też w Maroku. Okazuje się, że także polskie miasta znajdują się w centrum ich zainteresowania. Do najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie kraju (nie tylko podczas świątecznego wypoczynku) zaliczyć można Gdynię, Gdańsk, Wrocław i Warszawę. Jednak na wielkanocny wypoczynek najchętniej wybierany jest Kraków. Okazuje się, że Kraków należy do najdroższych polskich miast w okresie Wielkanocy, ze względu na wysokie ceny zakwaterowania. W pozostałych miesiącach najdroższy jest Sopot. Miłośnicy gór na wielkanocny wypoczynek często decydują się na pobyt w Karpaczu i Zakopanem.

Wielkanocne wyjazdy najczęściej trwają kilka dni. Jeśli święta wypadają w drugiej połowie kwietnia, mogą być łączone z majowym wypoczynkiem.

Okazuje się, że Niemcy, Czesi i Austriacy, podobnie jak Polacy na zagraniczne, świąteczne podróże w pierwszej kolejności wybierają Rzym, Paryż i Londyn.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...